Błędne Skały to zespół skał w obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Tworzy tzw. labirynt. To malownicze miejsce, idealne na spacer z dziećmi. Szlak jest łatwy, a formacje skalne niesamowite. Dzieciaki świetnie się bawią przypisując blokom kamiennym nazwy zgodne z ich kształtami :)

Przez niektóre szczeliny ciężko było się przecisnąć :)

Wstęp na teren parku jest płatny. W pobliże Błędnych Skał można podjechać samochodem – jednak wjazdy i zjazdy odbywają się o danych godzinach – sugeruję to sprawdzić, aby nie potrzebnie nie czekać: KLIK KLIK.

Zwiedziliśmy także pobliskie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Przepiękny budynek, ciekawa ekspozycja, a na koniec sklepik, w którym można kupić piękny czerpany papier… Niestety nie mogliśmy obejrzeć pokazu czerpania papieru – było już za późno. Mogliśmy jednak zerknąć na „linię produkcyjną” papieru.

W naszym pensjonacie Granada można było wykupić lekcje jazdy konnej – a Amelka je uwielbia. Ponadto mieliśmy tam basen, restaurację z dobrym jedzeniem – pierogi z jagodami wspominamy do dziś ;) i takie cudne widoki:

Poprzedni wpis: Zamek Książ, ale nie tylko…
CDN

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sebastian pisze:

W okolicy polecam jeszcze odwiedzić Szczeliniec Wielki. Równie ciekawe formacje skalne, niezwykłe labirynty i widok na czeską stronę. Na szczycie jest schronisko, w którym można zjeść i odpocząć, ale nie tylko – także przed są ławki, taras widokowy (skalny). Wycieczka dobra w upalny dzień, skały dają schronienie przed upałem :)