Na obrzeżach Neapolu, w Pozzuoli, znajduje się krater czynnego superwulkanu Campi Flegrei (Pola Flegrejskie). Solfatara, bo tak nazywa się to miejsce, to tykająca bomba, pod którą kipi lawa i wydobywają się z niej cuchnące gazy. W przeciwieństwie do pobliskiego Wezuwiusza (który śpi), tutaj widać doskonale aktywność wulkaniczną.

Dotarliśmy do niego samochodem i po wykupieniu biletów wstępu, udaliśmy się na niezwykły spacer w kraterze czynnego superwulkanu.

Towarzyszył nam syk wydobywającej się spod ziemi pary, bulgot gorącego błota oraz okropny zapach siarkowodoru. Widać było, że to miejsce jest bardzo aktywne, wszystko tam szumiało, kipiało chcąc wydostać się na powierzchnię ziemi. Niezwykłe miejsce.

EDIT: po śmiertelnym wypadku we wrześniu 2017 teren wulkanu Solfatara został zamknięty dla zwiedzających.

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kasia pisze:

Hej ciekawe miejsce, aż żałuje, że tam nie dotarliśmy będąc pod Neapolem. Na szczęście Neapol mamy jeszcze w planach. Mam pytanie – byliście tam samochodem, czy można dojechać jakimś autobusem? Jaka cena wstępu i w jakich godzinach jest czynny? Pozdrawiam :)

admin pisze:

Byliśmy samochodem, ale metro tam dociera. Cena bodajże 8 EUR/os. – ale tutaj znajdziesz wszystkie informacje: http://www.vulcanosolfatara.it/en/

Kasia pisze:

Dziękuje :) Pozdrawiam :)