Ubiegłoroczne ferie zimowe spędziliśmy w małej miejscowości Bad Sachsa, u podnóża gór Harzu. To dobra baza wypadowa do zwiedzania południowej części gór i ich okolic.

Tutaj znajdziecie opis paru bardzo ciekawych miejsc położonych troszkę dalej od naszej kwatery: KLIK i KLIK2

A co udało nam się zobaczyć w najbliższej okolicy?

Herzberg am Harz prezentuje się sympatycznie z zamczyskiem górującym nad niewielkim miasteczkiem. Zimo było tu pusto i spokojnie.

Kyffhäuser – to pomnik przedstawiający cesarza Wilhelma I Hohenzollerna oraz cesarza Fryderyka I Barbarossę. Stoi on na szczycie wzgórza niedaleko miejscowości Sondershausen. Rozpościera się stamtąd piękny widok na całą okolicę. Został zbudowany w latach 1890-1896. Ma on wysokość 81 metrów, a na jego szczycie znajduje się wieża widokowa i niewielkie muzeum.

Osterode am Harz – kolejne sympatyczne miasteczko niedaleko Bad Sachsa. Trafiliśmy tu na targ, gdzie sprzedawano miejscowe wyroby – sery, wędliny, ciepłe przekąski itd.

Niestety podczas naszego pobytu nie było śniegu, temperatury przekraczały +10 stopni i nie było zimowej atmosfery. Jednak pod koniec naszych ferii spadł śnieg i mogliśmy skorzystać z zimowej aury :)

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *