Spędzając urlop w sąsiednim regionie Austrii (Vorarlberg), postanowiliśmy wyskoczyć na dzień w okolice Innsbrucka, do Tyrolu i zobaczyć magiczny świat kryształów Swarovskiego.

Park/muzeum mieści się w Wattens pod Innsbruckiem, tuż obok siedziby i fabryki Swarovskiego. Otwarte zostało w 1995 roku w setną rocznicę działalności firmy. To druga najliczniej odwiedzana atrakcja turystyczna w Austrii – pierwszy jest pałac Schonbrunn w Wiedniu. Strona www z wszelkimi praktycznymi informacjami: TUTAJ

Jest tu wielki parking, więc bez problemu zaparkujecie. Przy kasach znajdują się boksy dla psów, w których zamyka się zwierzę na czas zwiedzania – jeśli tak jak my będziecie podróżowali z czworonogiem. My jednak z nich nie skorzystaliśmy i zwiedzaliśmy na dwie tury :)

Pierwszym miejscem, które widać po minięciu kas biletowych jest Olbrzym. W jego podziemiach znajduje się 17 Komnat Cudów.

Każda komnata jest inna, a wszystkie z nich zostały zaprojektowane przez światowej sławy artystów.

Duże wrażenie zrobiły na mnie Kryształowe Chmury – mieniące się w słońcu plątaniny srebrzystych nici z 800.000 kryształkami Swarovskiego. Wyglądało to magicznie! Do tego co parę minut był pokaz łączący muzykę, wodę i ogień. Fantastyczne!

Pozostała część ogrodu też była piękna, a wielki plac zabaw porywał dzieciaki do długiej zabawy :)

Zwiedzanie zakończyliśmy w sklepie, w którym kupić można było piękną biżuterię, pamiątki i niesamowite dzieła sztuki (?) z kryształów Swarovskiego.

Zrobiło się popołudnie, więc obiad postanowiliśmy zjeść w Innsbrucku. To przyjemne miasto, które zwiedzaliśmy już przy poprzedniej wizycie, więc tym razem przespacerowaliśmy się tylko po centrum, zjedliśmy obiad i udaliśmy się z powrotem do naszego wakacyjnego domu.

Najbardziej sławnym zabytkiem Innsbrucka jest tzw. Złoty Dach, pochodzący z XV wieku. To wykusz na kamienicy, którego daszek składa się 2738 złotych gontów, które pięknie lśnią w słońcu…

Gdy będziecie w okolicy Innsbrucka, zajrzyjcie do miasta – jest bardzo przyjemne. A jeśli będziecie dysponowali większą ilością czasu – polecamy Kryształowe Światy Swarovskiego – to nietypowe miejsce, inne od wszystkich i magiczne…

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *