Podczas naszej majówki spędzanej w Świnoujściu, odwiedzaliśmy także pobliskie Międzyzdroje i eksplorowaliśmy okolicę. Poniżej to, co udało nam się zobaczyć.

Międzyzdroje to prawdopodobnie najbardziej znany nadmorski kurort zachodniego wybrzeża. Miasto leży nad samym Bałtykiem, na wyspie Wolin, w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. Poza pięknymi plażami, jest tu prawie 400-metrowe molo, jest Promenada Gwiazd i wiele innych atrakcji.

Poniżej wejście na molo i miejskie plaże:

Rzeźby i odciski dłoni na Promenadzie Gwiazd:

W Międzyzdrojach niedawno wybudowano ładne oceanarium:

Niedaleko Międzyzdrojów, na wzniesieniu Kikut, stoi latarnia morska:

Kolejnym ciekawym miejscem niedaleko Międzyzdrojów jest Grodzisko w Lubinie. Znajduje się tam punkt widokowy, z którego podziwiać można 44 wyspy Zalewu Szczecińskiego. Jest tu także kawiarnia. A samo grodzisko to wykopane podczas prac archeologicznych fundamenty średniowiecznego kościoła, który stał w XII-wiecznej osadzie.

Niedaleko wsi Lubin znajduje się słynne Jezioro Turkusowe. Niestety podczas naszej wizyty nie doświadczyliśmy jego niezwykłego koloru. Nie było ani trochę turkusowe ;)

Wypoczywając w Międzyzdrojach na pewno nie można narzekać na brak atrakcji i w samym mieście i jego okolicach. My spędzaliśmy tam majówkę, która nie była ciepła i słoneczna. i nie nastrajała do długich spacerów. Jednak zobaczyliśmy co nieco z najbardziej znanych atrakcji i musimy przyznać, że to bardzo ciekawy zakątek Polski.

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *