Na rynku właśnie ukazała się bardzo ciekawa pozycja dla małych podróżników – Mój Dziennik Podróży autorstwa Dominiki Zaręby i Ani Jamróz, wydany przez Bezdroża. Skierowany jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, potrafiących już pisać, bowiem mnóstwo tu miejsca na rozmaite notatki z podróży, na różne listy np. niezbędnych rzeczy w bagażu, na rysunki; dużo jest miejsca na wklejanie drobiazgów zgromadzonych na wycieczkach – bilety wstępu, naklejki, etykiety, zdjęcia. Dziecko samo może tworzyć dokumentację podróży, która po powrocie do domu będzie świetną pamiątką. Rysunki są zabawne, przejrzyste, a polecenia bardzo proste.

Poza książeczką wydawnictwo przygotowało całą serię Podróżniczych wycinanek dotyczących danego regionu Polski lub Europy. Są to pliki pdf do wydrukowania w domu i zabrania ze sobą w podróż jako uzupełnienie Dziennika. Są już dostępne: Tatry i Pieniny, Wybrzeże Bałtyku, Costa Brava i Barcelona, Wybrzeże Chorwacji, Kreta, Wybrzeże Bułgarii, Warmia i Mazury, Rzym i Włochy Południowe, Podlasie i Suwalszczyzna.

To idealna pozycja, aby zająć dzieci podczas dłuższej podróży samochodem, czy pociągiem, czy też w restauracji podczas oczekiwania na posiłek – dodatkowym plusem jest mały format książeczki, którą można schować do torebki albo plecaka. Idealna pozycja również przeciw nudzie w deszczowy dzień (oby jednak wakacje minęły bez takich ;)). Sprawdzi się i na wakacyjnych wyjazdach, podczas zimowych ferii, ale i podczas weekendowych wypadów za miasto.

Nie mieliśmy jeszcze okazji wykorzystać go praktycznie podczas podróży, ale już niedługo wyjeżdżamy na wakacje i Amelka nie może już się doczekać robienia notatek z naszej wyprawy w tym właśnie dzienniku :)

Polecam i przypominam o zabraniu ze sobą, kredek, kleju i nożyczek :)

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aga pisze:

Bardzo, bardzo fajna sprawa dla dziecka! :)

admin pisze:

Bardzo :) Amelka już się nie może doczekać, kiedy będzie już sobie go uzupełniała :)