Kolejny dzień w Nowym Jorku. Rano podjechaliśmy uberem na nabrzeże – Pier 83. Tam kupiliśmy bilety w Circle Line Cruises i popłynęliśmy w rejs naokoło Manhattanu. Wybraliśmy 2,5-godzinną wycieczkę „Best of NYC Cruise”, ale jest ich kilka – dłuższe, krótsze, nocne, dzienne…

Widoki na miasto od strony wody były obłędne!

Podpłynęliśmy także do Zielonej Damy – nasze poprzednie z nią spotkanie opisałam TUTAJ.

Statek okrąża całą wyspę Manhattan – bo jest on wyspą, o czym mało kto wie. Przez głośniki omawiane są ważniejsze miejsca, które się mija. Można skorzystać z baru, poopalać się, zrelaksować.

Statek odpływa z nabrzeża Pier 83 i do niego wraca. Polecamy tę formę zwiedzania miasta. Z wody wygląda ono zupełnie inaczej – jeszcze bardziej imponująco, majestatycznie, pięknie…

Zaraz obok – przy Pier 86 cumuje lotniskowiec USS Intrepid. Jest on częścią Intrepid Sea-Air-Space Museum (kliknięcie przeniesie was na stronę muzeum, a tam znajdziecie wszystkie praktyczne informacje).

W tym niezwykłym muzeum pod gołym niebem zobaczyć możecie – poza najprawdziwszym lotniskowcem – okręt podwodny USS Growler oraz rozmaite samoloty i helikoptery. Jest tu także polski MIG-21.

Można wejść na mostek lotniskowca:

Można wejść do okrętu podwodnego:

oraz obejrzeć wystawy prezentowane na zamkniętych pokładach, a także zobaczyć pierwszy amerykański wahadłowiec – Enterprise!

Na zwiedzanie lotniskowca trzeba przeznaczyć około 3 godzin. I nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem militariów itd., to muzeum jest naprawdę ciekawe. A możliwość zobaczenia prawdziwego legendarnego promu kosmicznego – nieoceniona!

Na koniec pokażę wam, gdzie można wejść na smaczną i niedrogą pizzę w okolicy Times Square – to legendarna Joe’s Pizza. Sprzedawana jest tu pizza w kawałkach, głównie na wynos, choć można przysiąść przy kontuarze i szybko ją przekąsić. Jest to na tyle znane miejsce w Nowym Jorku (mają bodajże 3 lokale w mieście), że wystąpiło w hollywoodzkim filmie – Spider man 2 – Peter Parker pracował tam jako doręczyciel.

To nadal nie koniec naszych przygód w Nowym Jorku. Wypatrujcie kolejnych opowieści o tym fascynującym mieście!

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *