Naszą niedawną majówkę spędziliśmy w Południowych Czechach, w Lipnie nad Wełtawą. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest Ścieżka nad Koronami Drzew. Ścieżka dostępna jest przez cały rok, a ceny biletów znajdziecie TUTAJ.

Dostać się do niej można pieszo, rowerami, busami lub wyciągiem krzesełkowym – my wybraliśmy ostatnią z opcji. Samochody zostawia się na olbrzymim parkingu w centrum Lipna, a znad jeziora wyciąg zabiera nas na pobliskie wzgórze, gdzie znajduje się Ścieżka oraz wieża widokowa. Na miejscu czeka nas wędrówka długą na 675 metrów trasą, poprowadzoną od poziomu ziemi, potem na wysokości 24 m aż do wejścia na wieżę o wysokości 40 m – z której rozpościera się wspaniały widok na sztuczne jezioro i góry Szumawy.

Z wieży zjechać można najdłuższą w Czechach zjeżdżalnią grawitacyjną – ma ona długość 52 m! Amelka była zachwycona! :)

Wzdłuż ścieżki znajdują się tablice edukacyjne oraz „mini place zbaw”:

Ścieżka nad koronami drzew Ścieżka nad koronami drzew

Co bardzo ważne, ścieżka dostępna jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach oraz dla wózków dziecięcych.

Ścieżka nad koronami drzew

Tuż obok Ścieżki znajduje się świetny plac zabaw – Leśne Królestwo – ceny i informacje znajdziecie TUTAJ. Amelia spędziła na nim 1,5 godziny i stwierdziła, że to najfajniejszy plac zabaw na jakim ostatnio była. Jest tu gigantyczna trampolina, labirynt, park linowy, karuzele, huśtawki, tunele, mini zoo z kozami, plac zabaw dla maluchów, tyrolki i wiele, wiele innych.

Ścieżka nad koronami drzew

Ścieżka nad koronami drzew Ścieżka nad koronami drzew Ścieżka nad koronami drzew

Wybierając się w to miejsce trzeba zarezerwować sobie ładnych parę godzin – wejście lub wjazd na górę, obejście Ścieżki nad koronami drzew, zabawa w Leśnym Królestwie, jakiś posiłek (knajpki są i na górze i na dole przy parkingu). A jeśli chcielibyście skorzystać z innych atrakcji Lipna np. całorocznego toru bobslejowego, parku linowego, czy aquaparku, to zejdzie wam tam cały dzień. Ale na pewno będzie niezapomniany :)

CDN

Wasza Patrycja

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *