Top of the Rock – taras widokowy na szczycie budynku GE Building (na wys. 259 m) w kompleksie Rockefeller Center w Nowym Jorku. To podczas jego budowy zrobiono słynne zdjęcie siedzących na znacznej wysokości na belce budowlańców i jedzących lunch – na pewno je kojarzycie.
Dzień wcześniej bez problemu kupiliśmy bilety na zachód słońca (cena normalna 36$, dziecko 30$ + po 5$ za zachód słońca). O wyznaczonej godzinie stawiliśmy się pod wejściem do budynku (od strony W 50th Str., tu są też kasy) i szybkobieżną windą wjechaliśmy na 70 piętro. Spaceruje się tam po trzech poziomach tarasu widokowego podziwiając to oszałamiające miasto…

Wejście na zachód słońca było dobrym wyborem – widoki są niezapomniane. Jedynym minusem był dziki tłum ludzi, chcących sfilmować/sfotografować piękny słoneczny spektakl, no ale to norma w tego typu atrakcjach.
Podczas poprzedniej wizyty w Nowym Jorku oglądaliśmy panoramę miasta z Empire State Building. Mając porównanie stwierdzamy, że zdecydowanie piękniejszy widok jest z Top of the Rock.

Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje: Top of the Rock

top of the rock top of the rock top of the rock top of the rock top of the rock

Wasza Patrycja

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *