Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Patryk Świątek

Chciałabym polecić wam nowość na rynku wydawniczym – połączenie przewodnika terenowego z interaktywnym notesem oraz ciekawymi opowieściami o różnych regionach Polski i ich mieszkańcach.

Książka podzielona jest na 10 „wyjść” (rozdziałów) po 9 regionach kraju plus jedno „wyjście” samodzielne, w którym autor zachęca do zaplanowania swojej własnej wycieczki po bliższej lub dalszej okolicy. W każdym rozdziale znajdziemy informacje i ciekawostki o danej krainie, są miejsca na notatki oraz miejsca, w których można rysować, kolorować i wypełniać zadania wymyślone przez autora. Znajdziecie tu między innymi propozycje wycieczek po Wielkopolsce, Kaszubach, Podhalu, Warmii, czy po Dolnym Śląsku. W każdym rozdziale opisany jest także miejscowy bohater np. Arkady Fiedler, Simona Kossak, czy Ignacy Łukasiewicz.

Patryk Świątek w swojej książce wielokrotnie udowadnia, że w każdym miejscu można znaleźć coś ciekawego, wystarczy się tylko rozejrzeć. Niepotrzebne są dalekie wyprawy, tylko odrobina chęci, aby ruszyć się z fotela i rozejrzenie się wokół siebie. To idealny pomysł na rodzinne spędzanie czasu i na zachęcenie dzieci do wędrówek po własnej okolicy.

Dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar książki pozwalający na zabranie jej do plecaka, czy torebki oraz piękne wizualnie wydanie – z ciekawymi ilustracjami Agaty Kafarskiej, w fajnej brązowo-zielonej stylizacji. Miło się to czyta, ale i ogląda.

To idealna książka na wakacje – ale nie tylko! Polecamy!

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *