Fantastyczne miejsce w Dreźnie! Kunsthofpassage (Pasaż Artystycznych Dziedzińców) to pięć sąsiadujących ze sobą podwórek dziewiętnastowiecznych kamienic zamienionych w galerię sztuki pod gołym niebem. Każdą kamienicę zaprojektował inny artysta, każda ma inny charakter, każda jest ciekawa. Miejsce kolorowe, malownicze i magiczne!

Adres: Görlitzer Strasse 23/25 i Alaunstrasse 70

Wstęp darmowy, dziedzińce otwarte o każdej porze

Poniższa kamienica to część Hof der Elemente – Dziedzińca Elementów. To najbardziej znane miejsce w pasażu, składające się z kamienicy żółtej i niebieskiej.

Niebieska kamienica to tzw. Grający Dom. Podczas deszczu woda wpada to tych przedziwnych rynien i wydaje (podobno) piękne dźwięki.

Dziedziniec Światła – to miejsce przeznaczone do projekcji multimedialnych, wystaw i do rozmaitych kulturalnych spotkań:

Dziedziniec Mitycznych Stworzeń – jego ściany zdobią zwierzęta i postaci mityczne. Sporo tu kawiarenek i sklepików:

Dziedziniec Metamorfoz – wieczorem dzięki zainstalowanym na elewacjach wiązkom włókien szklanych oświetlanych projektorami, dziedziniec ożywa i staje się miejscem świetlnego spektaklu.

Dziedziniec Zwierząt – zwierzęta wspinają się tu po fasadzie budynku, w stawie zamieszkał żółw i bawół, balkony ozdobione są wikliną i na chwilę przenosimy się do Afryki…

Na dziedzińcach jest mnóstwo sklepików, galerii, knajpek. To fajne miejsce na relaks i obcowanie ze sztuką.

Poza tym cała dzielnica ma fajny artystyczny klimat:

Warto zajrzeć tam będąc w mieście i spędzić miły czas na podziwianiu prac artystów. Wyjątkowe miejsce.

Wasza Patrycja

Przypominam o naszym profilu na Facebooku i Instagramie – jest tam jeszcze więcej nas i naszych podróży.

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *