Niedaleko naszego hotelu znajdowała się Popeye Village – Wioska Popeya. W 1979 roku na potrzeby filmu Popeye z Robinem Williamsem postawiono tu scenografię. Zachowała się ona do dziś – jest teraz „parkiem rozrywki”, atrakcją turystyczną. Wstęp jest płatny i nie należy do najtańszych, a zimą wiele z atrakcji było nieczynnych. Jest wydzielona część dla mini aquaparku, z którego w lutym – z wiadomych względów – nie mogliśmy korzystać.

Wioska pięknie położona jest nad zatoką Anchor Bay. Składa się z drewnianych domków, w których mieszczą się sklepy, bar, teatr, w wielu z nich można zobaczyć rekwizyty z filmu (film obejrzeliśmy przed wyjazdem – a raczej zmęczyliśmy, gdyż nie należy do najlepszych ;))


Po wiosce przechadzają się przebrane postacie z filmu, które zabawiają zwiedzających. Jest też wioska Świętego Mikołaja – dziwne wrażenie wśród palm ;)

Odwiedziliśmy również pobliskie miasteczko – Mellieha. Pięknie górujące nad okolicą.

Na samym skraju miasta, za kościołem farnym (ważne sanktuarium)  jest sympatyczny plac zabaw dla dzieci i bar z przepięknymi widokami. Oglądaliśmy stamtąd, przy lampce wina, spektakularny zachód słońca…

Widok z balkonu w pokoju hotelowym – wieża Świętej Agaty.

Mellieha 20150217T194444_MG_9985

Poprzedni wpis: Mniejsza siostra Malty – Gozo
CDN

Poleć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *